۱۳۹۱ اسفند ۲۵, جمعه

آرگو که سهل است

هالیوود «آرگو» را برای یادآوری بحران «گروگانگیری» دیپلمات‌های آمریکایی در ایران ساخت. آرگو اسکار گرفت. بعد ما خیلی ناراحت شدیم و بعد از کلی سخنرانی و حرفهای انقلابی، یک وکیل فرانسوی را آوردیم و بردیم نشاندیم کنار دست معاون پارلمانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی جمهوری اسلامی ایران و همه جا را پر کردیم که ایران سازندگان آرگو را به دادگاه می‌کشد. خانم وکیل هم گفت: «سازندگان «آرگو» را وادار به عذرخواهی می‌کنیم.»(+) بعضی‌ها تیتر زدند: «زنی که می‌‌خواهد حق ما را بگیرد»(+) ... حالا معلوم شده این خانم قبلا وکالت اسکار رامیرز سانچز، معروف به کارلوس، مظنون معروف دهه‌ی 1970 را هم به عهده داشته که بسیاری از قتل‌های سازمان‌های چپ آن سال‌ها، منسوب به اوست(+) و البته از جمله اقدامات معروف کارلوس ونزوئلایی، «گروگانگیری» وزرای نفت اوپک بوده در 30 آذر سال 1354 و در وین.(+)
.
راه دادن وکیل یک تروریست و گروگانگیر مشهور به دفتر معاون وزیر و سپردن مأموریت اعاده حیثیت جمهوری اسلامی ایران به خاطر پخش فیلمی درباره گروگانگیری، یک بار دیگر نشان می‌دهد که همه چیز سر جای خودش قرار گرفته، و کرم از خود درخت است و هر کی هر کی می‌باشد و آرگو که سهل است ... !
.
پ.ن: هوگو چاوز (علیه‌الرحمه) در سال ۱۳۸۸ در یک سخنرانی در جمع سیاستمداران سوسیالیست سراسر جهان کارلوس را یک مبارز انقلابی دانست و او را «وارث برحق مقدس‌ترین نبردها ... نبرد در راه خلق و عدالت اجتماعی» توصیف کرد.
.
.