۱۳۸۹ فروردین ۲۴, سه‌شنبه

خانه عنکبوت

در راستای مقابله با جنگ شل و در کنار فیلترینگ بی سابقه همه نوع علامت سئوال و علامت تعجب و همچنین هک کردن های هر از چند گاه وبسایت ها توسط هکرهای الکی خوش، وبسایت های تحلیلی و خبری آقایان هم یک نفس با همه ایمان و اخلاق "نداشته" شان، دارند "جهاد" می کنند؛ به خیال خودشان ... یکی از همین سایت ها که به تحلیل موضوعی مطالب وبلاگ ها هم می پردازد در نوشته ای به بررسی موضع برخی وبلاگ ها در قبال اظهارات احمدی نژاد در ارومیه علیه اوباما پرداخته (+) و از آن جمله نوشته "وبلاگ «راز سر به مُهر» هم با تحریف معنای آیه ۱۰۸ سوره انعام، رفتار اوباما را نسبت به رفتار رییس جمهوری ایران نزدیک تر به خط مشی پیامبران و امامان دانسته است"!
همین که این وبسایت به نوشته های مخالف خودلینک مستقیم نداده، بر خلاف وبلاگ هایی که عقیده آن ها را پسندیده، تا مراجعه کنندگان خود به کل مطلب مراجعه کنند و خودشان بخوانند و قضاوت کنند به تنهایی نشان می دهد که چه هراسی از چشم و انصاف و وجدان های کوره نشده و نخشکیده و نخوابیده دارند. همین حجت بر سستی "ایمان به درستی راهشان" کافی نیست؟
پ.ن: همه حرف من این جا (+)، تناقض در گفتار و رفتار احمدی نژاد است؛ در مذمت "طرز" حرف زدنش و نه جواب دادن یا ندادن به اوباما. فکر می کنید درک این موضوع خیلی فسفر می خواهد؟
*
توضیح ضروری:
اول) وبلاگ نیوز بعد از تذکرم، جمله نوشته شده درباره "راز سر به مهر" را به قرار زیر اصلاح کرد و به پست مورد نقدشان هم لینک مستقیم داد: "وبلاگ «راز سر به مُهر» هم با استفاده دلخواه از قرآن کریم و آیه ۱۰۸ سوره انعام، رفتار اوباما را نسبت به رفتار رییس جمهوری ایران نزدیک تر به خط مشی پیامبران و امامان دانسته است".
دوم) دو کامنت؛ یکی از طرف خود سایت و یکی از طرف آقای میثمی (خبرنگار سایت) دریافت کردم که به نظرم باید در متن اضافه کنم به قرار زیر:
1) بلاگ نیوز: "درباره جمله معترضه به پست شما در متن گزارش، طبق نظر دوستان متن اصلاح شد و بحث پیرامون کاربرد آیه مورد استفاده شما نیازمند فرصت مفصل تر و نظر فنی تری است. اما تمامی دوستان مشاور وبلاگ نیوز در کاربرد اشتباه آیه مذکور نظر مثبت داشتند که در صورت تمایل شما با کمال میل درباره مورد مذکور بحث خواهد شد. درباره عدم لینک دادن به وبلاگ شما، دیروز در سرویس دهنده خدمات اینترنت تنظیم کننده گزارش وبلاگ شما فیلتر بود. اما با پرس و جو از دوستان و محرز شدن فیلتر نبودن وبلاگ شما، لینک وبلاگ شما هم به متن اضافه شد تا باور کنید که نه ما خیلی جو گیر جهاد کردن شده ایم و نه خیلی به آقایانی که شما گفتید مرتبط هستیم. عده ای وبلاگ نویس هستیم که دور هم جمع شدیم و مثل شما نظرمان را می گوییم. اما با کمی بُرد بیش تر. درباره اشتباه پیش آمده از شما پوزش می طلبیم".
2) حسن میثمی: "درک موضوعی که فرمودید فسفر زیادی نمی خواهد. بحث سر این نیست که چرا احمدی نژاد بد صحبت می کند یا خوب. بحث سر این است که یک آقا خیلی راحت می آید و دو مملکت را تهدید می کند، بعد ما به جای خرده گرفتن به آقای تهدید کننده، می رویم یقه مدافع را می چسبیم و می گوییم تو چرا اینجوری دفاع کردی؟ چرا اینقدر بد؟ انگار نه انگار که مهاجمی حمله کرده است، تهدید کرده است.بحث سر این است. امیدوارم منظور بنده را درک کرده باشید".
سوم) اعتراف می کنم که اصلا انتظار نداشتم به اعتراض من توجهی شود از این بابت هم شگفت زده ام هم سپاسگزار/ تاکید می کنم که این وبلاگ من اصلا دیروز فیلتر نبوده / در پاسخ به اظهارات اوباما بسیاری از دولتمردان واکنش های تندی داشتند ولی هیچ کدام با ادبیات دون شان خود سخن نگفتند؛ از جمله رییس مجلس که من در پست مذکور به آن لینک داده ام. هنوز معتقدم احمدی نژاد رفتار درستی نداشته. درباره "دفاع بد" و درباره "غضنفر"ی که به دروازه خودی گل می زند، بارها شنیده ایم و خوانده ایم / قرار نیست همه مثل من فکر کنند و اعتقادات مرا ستایش کنند؛ همه حرف ما، کسانی که مثل من فکر می کنند، این است که در نقد، اخلاق فروگذاشته نشود و مثلا بی محابا کسی به تحریف قرآن متهم نشود. "هیچ کس" مصون و بی نیاز از نقد نیست. پس شما به دین خود ما به دین خود ولی با "اخلاق" و "انصاف"