۱۳۸۸ بهمن ۱۰, شنبه

امام جمعه زنجان مدیران را به رفتار غیرقانونی تشویق می کند!


خبر: امام جمعه زنجان به ايجاد موانع بر سر راه تحقق يافتن برخي از امور اجرايي در استان اشاره كرد و گفت: برخي مديران تنها موجب ايجاد موانع قانوني در راستاي عملي شدن توسعه استان مي شوند لذا اين گونه افراد آفتي براي استان به شمار مي‌روند. حجت‌ الاسلام والمسلمين محمدتقي واعظي در خطبه‌هاي نماز جمعه اين هفته زنجان از قانون‌مندي به عنوان يك اصل در اداره امور كشور ياد كرد و افزود: قانون مندي افتخار بزرگي است اما برخي تنها قانون بلدند و مانع از تحقق يافتن بسياري از پروژه‌ها مي‌شوند، لذا اين افراد براي استان آفت بوده و بايد هرچه سريعتر از چارچوب اداري كنار گذاشته شوند. وي اظهار كرد: داشتن اراده كافي، مهم‌ترين اصل در زمان حاضر به شمار مي‌رود. استاندار فعلي زنجان از اين خصيصه برخوردار است، چرا كه استان زنجان در طول 30 سال گذشته از برخي مسئولين كه هيچ كاري براي اين استان نكرده اند، طلب‌كار است. خطيب نماز جمعه زنجان با اشاره به اينكه اين استان همواره همانند يك كارگاه آموزشي براي استانداران و مديران سابق بوده است، تصريح كرد: تاكنون يك نگاه جدي به استان نشده است، اما از زمان ورود استاندار فعلي، شاهد تحولات چشمگيري در زنجان بوده‌ايم و اميدواريم با تداوم همين اراده قوي، شاهد بازگشت استان به جايگاه واقعي خود باشيم.
*
اول) اگر بخواهید مامور و مدیر دولت را تشویق به رفتار غیرقانونی بکنید؛ آیا ایده ای بهتر از این ایده سراغ دارید که از جایگاه نماز جمعه و به عنوان نماینده مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه، ابتدا قانون را تا حد یک "افتخار" پایین بکشید، سپس آن را منافی "توسعه" قلمداد کنید، بعد به مدافع قانون توهین کنید که "آفت" است و آخر سر تهدید به عزلش کنید؟
دوم) کسی منکر ناکارآمدی احتمالی قوانین بشری نیست؛ اما قانون بد را چگونه می توان به قانون خوب تبدیل کرد؟ در کشورهای توسعه یافته این کار معمولا از طریق نظام پارلمانتاریستی صورت می گیرد اما امام جمعه زنجان معتقد است این راه از طریق "اراده کافی"، بخوانید گردن کشی در برابر قانون، ممکن است
سوم) خدا نیامرزد کس و کسانی را که به یک چوب راندن همه گذشته را باب و صواب کردند؛ که یکباره همه گذشته را به لجن بکشی؛ "اين استان "همواره" همانند يك كارگاه آموزشي براي استانداران و مديران سابق بوده است". ارزش دارد برای ناز و نوازش یک استاندار دلبخواه، مدیون همه گذشتگان شدن؟
چهارم) نه استان زنجان، که کل ایران در طول تاریخ، طلبکار کسانی است که هر چه دلشان می خواهد می گویند، ولی مسوولیت کارشان را قبول نمی کنند