۱۳۹۶ آذر ۵, یکشنبه

🔵 «با همه وجود» به چه مغرورند؟

🔺 اول - سازمان مرکزی دانشگاه آزاد در نامه‌ای به روسای واحدها و مراکز دانشگاهی توصیه کرده که مراسم ۱۶ آذر را با سخنرانی فرمانده سپاه یا بسیج، امام جمعه یا مدیرکل صدا و سیما، رئیس دانشگاه و . .. یا افرادی از یک لیست صدنفره برگزار کنند؛ لیستی که نام هیچ اصلاح‌طلبی در آن نیست.

🔺 دوم - امروز: حجت‌الاسلام کلانتری معاون فرهنگی دانشگاه آزاد: در این فرصتی  (روز دانشجو) که برای دانشگاه‌ها و تشکل‌های دانشجویی و اسلامی و فعالان فرهنگی و دانشجویی پدید می‌آید می‌بایست به منظور بالا بردن بصیرت سیاسی و آشنا کردن نسل جوان با فراز و فرودهای سیاسی گذشته کشور به ویژه دخالت‌های آمریکا و استکبار جهانی استفاده کنند. ما بایستی متوجه باشیم که دانشگاه محل حضور و نقش‌آفرینی نیروهایی است که با همه وجود به آرمان‌های امام (ره) و انقلاب اسلامی و مقام معظم رهبری پایبند هستند.

🔺 سوم - آن اوایل: (شهید) مرتضی مطهری: بروید استادی که واقعا مارکسیسم را شناخته باشد و مؤمن به مارکسیسم باشد، ماتریالیسم دیالکتیک را شناخته باشد و معتقد به آن باشد و مخصوصا به خدا اعتقاد نداشته باشد، به هر قیمتی شده پیدا کنید، حقوق گزاف به او بدهید بیاید در همین دانشکده‌ی الهیات اینها را تدریس کند. بعد ما هم می‌آییم، حرفی اگر داشته باشیم می‌گوییم و منطقمان را عرضه می‌داریم. هیچ کس هم مجبور نیست که منطق ما یا منطق آنها را بپذیرد. چرا مسئله را به این صورت در می‌آورید که در این دانشکده چون الهیات است مارکسیسم تدریس نشود. خیر، باید مارکسیسم تدریس شود و وسیله‌ی استادی هم تدریس شود که معتقد به مارکسیسم است؛ فقط جلو دروغگویی و حقه بازی را باید گرفت. (مجموعه آثار شهید مطهری . ج24، ص: 126)

🔺 چهارم -  آیت‌الله خامنه‌ای: «در جامعه‌ی ما اندیشه دستوری نیست؛ نه علم دستوری است، نه اندیشه دستوری  است. کجا (دستوری است)؟ مشخص کنند بگویند. کسی که با این قضیه مبارزه کند، خودِ منم.» - 1 شهریور 89


هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر