۱۳۹۶ شهریور ۲۶, یکشنبه

جبران رایانه

مجری از حدادعادل پرسیده که «فکر می‌کردید آقای احمدی‌نژاد برای ریاست جمهوری ثبت نام کنند؟» و جواب شنیده: «من درباره آقای احمدی‌نژاد تعبیری دارم که آن پاسخ همه سوالات شما است. من می‌گویم آقای احمدی‌نژاد یک رایانه‌ای است که ما نرم‌افزارش را نداریم و نمی‌توان پیش‌بینی کرد چه اتفاقی رخ می‌دهد.»

این اظهار نظر جناب حدادعادل با واکنش‌های بسیاری همراه بوده. شاید از جمله جالب توجه‌ترین‌شان، این توییت حسام‌الدین آشنا (مشاور رییس‌جمهوری) باشد که نوشت: «هشدار: اگر کار با رایانه را بلد نیستید یا نرم‌افزار رایانه‌ای را نمی‌شناسید لطفا از روشن کردن و دستکاری آن در مدت 8 سال خودداری فرمایید.»!

اصل ماجرا این است که پدیده «محمود احمدی‌نژاد» عین بختک، همواره روی سینه «اصولگرایان» باقی خواهد بود و با تجاهل‌هایی از این دست، آب رفته به جوی باز نخواهد گشت. اصولگرایان سرمست و لایعقل از بیرون راندن اصلاح‌طلبان از قوه مجریه، سال‌ها چشم بر دروغ و تخلفات و خیره‌سری‌های احمدی‌نژاد بستند تا جان و مال و آبروی ایران و ایرانی طعمه اوهام او و باند مخوف‌اش شود با خسارت‌هایی که هنوز تبدیل به «عدد و رقم» نشده است. احمدی‌نژاد حتی اگر به تعبیر حدادعادل، رایانه باشد – و نه دوک‌نخ‌ریسی با عملکرد معکوس – اشکال اصولگرایان در ناآگاهی از نرم‌افزار او نبود و نیست؛ اشکال کار همیشگی اصولگرایان این است که گمان می‌کنند دیرفهمی‌شان (و حتی نفهمی‌شان)، همیشه جبران‌شدنی است و از همین رو، حتی خیال خالی کردن آرام ِ عرصه زمامداری بر مردم را نیز نمی‌پرورند.هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر