۱۳۹۶ اردیبهشت ۹, شنبه

سمّی‌تر از احمدی‌نژاد

خیلی‌ها حتما بودند که احمدی‌نژاد و دروغ و فریب‌هایش را زود شناختند ولی چون احمدی‌نژاد مشغول حذف اصلاح‌طلبان از قوه مجریه بود، و آنان به هر دلیلِ درست و نادرستی از این کار او لذت و نفع می‌بردند، روی شناخت خود سنگ گذاشتند تا که کارد به استخوان رسید و سنگ‌ها روی سنگ‌ها بند نشدند. با این حال، به گمانم مناظره اول کاندیداها نشان داد که قالیباف به مراتب سمّی‌تر است؛ خیلی ماهرانه‌تر از احمدی‌نژاد عمل کرده و سنگ‌های بسیار روی شناخت خیلی‌ها از خودش گذاشته بود! در مناظره به راحتی نسبت دروغ داد، ادای مستند حرف زدن درآورد ولی جمله روحانی را از روی کاغذ نخواند؛ تحربف کرد، و از این قسم فریب‌های ویژه برای خواص و عوام بسیار در انبان خود داشت که شاید مضحک‌ترین‌اش، بستنِ نفس تازه کردن خود به دُمِ فرصت استراحت دادن به مردم بود!

من به قدر سهم خود، بابت همه حسن‌ظن‌هایی که تا همین چند روز پیش به او داشتم، از خودم عذرخواهی می‌کنم و اگر این حسن‌ظن را به کسی توصیه کرده‌ام به صراحت آن را پس می‌گیرم و بابت آن عذرخواهی می‌کنم.

قالیباف، شهوت قدرت دارد و برای ارضای آن از فریب و دروغ و فساد، همچنان مشغول ساختن نردبان است؛ او سمّی‌تر از احمدی‌نژاد است چون با ژله‌وارگی خود در این 12 – 13 ساله، بسیاری را فریب داد. حقّا حنای فریب‌های احمدی‌نژاد عمر به مراتب کوتاه‌تری داشتند؛ لااقل برای آن‌هایی که سنگ روی شناخت‌شان را خودشان انتخاب کرده بودند!