۱۳۹۵ بهمن ۱۳, چهارشنبه

ارتقا

من و دوستانم، در دفتر بسیج دانشجویی دانشگاه، حیرت زده شده بودیم؛ فرمانده سپاه زنجان عصبی و غضبناک آمده و نشسته بود پیش ما و داشت خشونت کلامی به خرج می‌داد(!)؛ مهرماه سال 75، 20 سال قبل.
ششمین اجلاسیه نماز در دانشگاه ما برگزار می‌شد و مرحوم هاشمی‌رفسنجانی سخنران افتتاحیه بود؛ تیم حفاظت رییس‌جمهوری، فرمانده سپاه زنجان را نشناخته و او را به محوطه راه نداده بودند و این شده بود دلیل آن خشم و خشونت کلامی!

سال بعد (76)، همین فرمانده علیه خاتمی کار کرد؛ البته بی‌حاصل. شاکی حرفه‌ای نشریات محلی شده بود بعد از 2 خرداد و پای ثابت برنامه‌های سیاسی صدا و سیمای زنجان. چند سال بعد شد فرمانده سپاه قزوین (همان جا بود که گفته بود نباید بگذاریم مجلس ششم تکرار شود)، بعد رفت و شد فرمانده سپاه قم و پس از سفر ده روزه رهبری به قم (پاییز 89) به تهران فراخوانده شد و شد فرمانده سپاه ولی‌امر؛ سپاه حفاظت رهبری. از آن به بعد، فرقی نمی‌کند، اعضای هیئت دولت پیش رهبری رفته باشند یا رهبری رفته باشد بهشت زهرا و یا حتی عیادت مرحوم موسوی اردبیلی؛ سردار ابراهیم جباری جلوی چشم است و در جلسه حضور دارد و کنار رهبری، عکاس‌هایِ مجاز از او عکس می‌گیرند.
او شوهر خواهر مرحوم فرج‌الله سلحشور است.

عکس: از چپ، سردار ابراهیم جباری - امروز