۱۳۹۴ مهر ۱۷, جمعه

بوریس ویلیس و آنتونی هاپکینز در سفارت ایران!
در فیلم سینمایی RED 2، یک فیلم اکشن – کمدی آمریکایی با حضور ستارگانی چون بوریس ویلیس، آنتونی هاپکینز و کاترین زیتا جونز، آنتونی هاپکینز (دانشمند هسته‌ای) یک بمب هسته‌ای را به صورت قاچاق به سفارت ایران در لندن می‌فروشد. حرفه‌ای‌ها وارد سفارت می‌شوند، کلی کشت و کشتار راه می‌اندازند، بمب را می‌دزدند و با خود می‌برند؛ آقای سفیر و «پاسداران انقلاب» محافظ سفارت نیز قلع و قمع می‌شوند.این فیلم دو سال قبل اکران شده؛ وقتی «نرمش قهرمانانه» هنوز به منصه ظهور نرسیده بود. قبل‌تر نیز در فیلم معروف‌تر و پرفروش «دیکتاتور»، اشارات طعنه‌آمیز و گاه صریحی به برنامه هسته‌ای ایران شده بود.
.
کش آمدن 12 ساله مسئله هسته‌ای، راه ورود این مسئله را به هالیوود همراه کرد؛ سینمایی که حرف اول را در دنیا می‌زند و افکار عمومی را در این قالب، هدایت می‌کند؛ جایی که ما اثری در آن نداریم!
در نزاع‌های بین‌المللی، رهبران هیچ گاه نباید قدرت رسانه‌ای و بازار تولیدات هنری/سیاسی رقیب را نادیده بگیرند. اصلاح اثرات چنین غفلتی، به سرعت انجام نمی‌شود. این که بسیاری از مردم جهان، از ایران می‌ترسند و به آن اعتماد ندارند، ریشه در چنین مواقفی دارد.پوستر فیلم