۱۳۹۲ شهریور ۲۷, چهارشنبه

استاندار جدید: خبر خوب برای استان زنجانجمشید انصاری به عنوان استاندار زنجان توسط هیئت دولت انتخاب شد؛ این اتفاقی بسیار خوب برای مردم استان زنجان است.(+)
.
وی جز معدود استانداران تاریخ «استان زنجان» است که پیش‌ از اعزام به زنجان سابقه استانداری دارد. جمشید انصاری آخرین استاندار دولت خاتمی در استان آذربایجان غربی بود و اخیرا توسط مجمع استانداران اصلاحات، به عنوان کاندیدای احراز معاونت سیاسی وزیر کشور پیشنهاد شده بود. فارغ از این، لیست بلند بالای سوابق اجرایی این دبیر سابق ریاضی و استاندار بومی زنجان، نشان از توجه خاص دولت به استان دارد. از مدیرکلی آموزش و پرورش آذربایجان غربی گرفته تا معاونت بنیاد شهید و معاونت سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و از عضویت در  شورای عالی اداری کشور گرفته تا مدیر کلی امور مدارس شاهد و نمونه وزارت آموزش و پرورش و معاونت برنامه ریزی استانداری زنجان در سابقه جمشید انصاری به چشم می‌خورد. سید محمد خاتمی نیز چند سال قبل او را به عنوان مدیر عامل بنیاد باران منصوب کرده بود که حاکی از اعتماد وی به انصاری است. چهار سال پیش جمشید انصاری از حامیان جدی کاندیداتوری میرحسین به حساب می‌آمد. او همراه سعدالله نصیری قیداری (معاون پارلمانی جدید وزارت علوم) دو نماینده مردم زنجان در مجلس هشتم بودند ولی هیچکدام از این دو نماینده اصلاح‌طلب، برای انتخابات دور نهم مجلس ثبت نام نکردند.(+) بحث‌های کارشناسانه و جدی او در مجلس، به لحاظ استنادات قوی و تسلط وی به مباحث مالی و مدیریتی، عموما مورد توجه نمایندگان، به دور از گرایش‌های سیاسی‌شان، قرار می‌گرفت.
.
به این ترتیب به نظر می‌رسد تا پیش از این هیچ استانداری با چنین رزومه پرترافیک و درخشانی به استان زنجان مامور نشده باشد.
.
نکته اساسی در مدیریت جمشید انصاری، حسب آنچه گفته شده، تسلط او بر امور، شایسته سالاری و نادیده انگاشتن توصیه برای به کارگیری نیروهایی است که صرفا ممکن است قرابت سیاسی با وی داشته باشند. از همین رو به نظر می‌رسد استان زنجان در حالی به استقبال فرزند خود به عنوان مدیری فوق‌العاده می‌رود، که برخی نیروهای سیاسی «منتظر السِمت» ناگزیر باید خود را برای کمک به او و تلطیف و کنترل انتظارات‌شان آماده سازند.
.