۱۳۸۹ فروردین ۲۱, شنبه

دل پر از شوق گناه (*)


1) احمدی نژاد خطاب به اوباما: "شما تازه از راه رسيده‌ايد يك مقدار صبر كنيد تا سرد و گرم را بچشيد؛ دليلي ندارد كه هر حرفي به شما گفتند آن را تكرار كنيد و بدان گنده‌تر و گردن كلفت‌تر از تو نيز نتوانستند هيچ غلطي بكنند ... ما از قبل اعلام كرده بوديم كه سياستمداران آمريكايي و مادي گرا و دنيا پرست هر جا كه در مقابله منطقه و قانون و حرف حساب كم مي‌آورند مانند كابوها و آرتيست‌هاي فيلم‌هاي گاوچران‌هاي آمريكايي بلافاصله دست خود را روي سلاح خود مي‌گذارند" (+)
2) همان احمدی نژاد؛ همان جا، همان روز: "همه بدبختي‌ها و مشكلات بشر به دليل انحراف از مسير پيامبران است"
3) قرآن: "شما به مشرکان دشنام ندهید، زیرا آنها هم به خدا دشنام خواهند داد"، جای دیگر در باره مواجهه با خطاب جاهلان: "و درود بر کسانی که هدایت را پیروی می کنند و هنگامي که جاهلان آنها را مخاطب مي سازند به آنها سلام مي گويند" ... پیامبر خدا هم در برابر ناسزاها مقابله به مثل نمی کردند بلکه می گفتند: "من برای نفرین برانگیخته نشدم، بلکه برای رحمت و دعوت به سوی حق آمده ام" (+).
4) واکنش اوباما: رییس جمهوری آمریکا حملات لفظی اخیر احمدی‌نژاد علیه خود را "توهین آمیز" خواند اما از پاسخ دادن به آن خودداری کرد. وی که با شبکه تلویزیونی ای بی سی نیوز گفت و گو می کرد، با این سئوال مواجه شد که در مقابل حملات شخصی محمود احمدی نژاد چه پاسخی دارد؟ مجری برنامه، ترجمه انگلیسی آن بخش از سخنان اخیر احمدی نژاد را عینا برای آقای اوباما نقل کرد که او در آن شبیه به گاوچران ها و شخصی آماتور و بی تجربه توصیف می شد که باید صبر کند تا عرقش خشک شود و تجربه پیدا کند. آقای اوباما در پاسخ گفت که احمدی‌نژاد به گفتن سخنان "غیر سازنده و بسیار توهین آمیز" معروف است، بنابراین او این حرف ها را جدی نمی گیرد.
5) رفتار چه کسی از مسیر خدا و پیامبران دورتر بوده؟
پ.ن: جواب و واکنش "مودبانه" لاریجانی را هم این جا بخوانید (+)

(--)(*) توبه بر لب، سبحه بر کف؛ دل پر از شوق گناه / معصیت را خنده می آید ز استغفار ما
*
لینک مرتبط: خانه عنکبوت