۱۳۹۷ فروردین ۲۹, چهارشنبه

⚫️ 19 سال عدالت

1) بیش از 19 «سال» از قتل‌های زنجیره‌ای توسط ماموران خودسر وزارت اطلاعات می‌گذرد. تازه همین دیروز محمود صادقی (نماینده تهران در مجلس) اعلام کرد که وزیر اطلاعات برای پاسخ به چرایی «برخورد با خانم (پرستو) فروهر (دختر دو تن از قربانیان قتل‌های زنجیره‌ای) و تعلل در تعقیب و مجازات قاتلان والدین او» به مجلس می‌رود. پرستو فروهر در همه این سال‌ها یا اصلا نتوانسته برای والدین خود مراسمی برگزار کند یا به زحمت و با کلی محدودیت توانسته.

2) چند ماه پیش حسین دهباشی نوشته بود: «طبعا نمی‌توانم بگویم چه کسی و کجا اما امروز که سالگرد قتل فروهرهاست یادم آمد روزی در یکی از مراکز پژوهشی، قاتل آن‌ها (که مهمان بود) با افتخار می‌گفت چنان کارشان را سریع تمام کرده بود که وقتی پروانه (فروهر) جان داد، عضلات بدن کاردآجین و تکه‌پاره‌اش ضربان داشت.»

3) محمدجعفر پوینده (نویسنده) یکی دیگر از قربانیان قتل‌های زنجیره‌ای بود؛ وقتی 44 سال داشت.
منیژه عراقی‌زاد همسر مرحوم مدیا کاشیگر اخیرا به مجله اندیشه‌پویا گفته: «یادم هست وقتی محمدجعفر پوینده گم شد و خبری ازش نبود ما همه در هول و هراس بودیم. جعفر دوست نزدیک‌مان بود. آن روزها من اجازه نمی‌دادم مدیا همین‌طور از خانه بیرون برود. می‌گفتم باید با آژانس بروی و با آژانس برگردی. یک روز گفت ولم کن آن قدر پول آژانس دادم، ورشکست شدم. تا این که یک شب ساعت دوازده شب، خانم جعفر زنگ زد. گفت از شهریار تماس گرفتند که یک جسد شبیه جعفر پیدا شده، باید بروم شهریار. مدیا فورا آژانش گرفت سراغ سیما رفت و با هم به شهریار رفتند. وقتی به کلانتری رسیدند گفتند جسد را به تهران برده‌اند. اما حلقه و وسایلی که همراه جسد پیدا شده بود مال جعفر بود. خانمش همان جا غش کرد و افتاد. مدیا او را به بیمارستان برد و خلاصه ساعت شش صبح برگشتند که بعد دسته جمعی رفتیم پزشکی قانونی.

4) همین.
هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر