۱۳۹۶ شهریور ۲۰, دوشنبه

🔴 آنچه همچنان اهمیت دارد


🔹 اول: عالی‌ترین مقام نظام - هر نظامی - مقابل دوربین و همگان، با هر کسی عکس نمی‌گیرد، هر کسی را مورد تفقد و توجه قرار نمی‌دهد. متقابلا هر کسی که مورد توجه و تفقد عالی‌ترین مقام نظام قرار گرفت، باید مراقبت صد چندانی روی رفتار و گفتار خود داشته باشد. اهمیت این مراقبت وقتی باز هم بیشتر می‌شود، که دلیل این توجه و تفقد، «سواد» و «پرداختن به آیین مورد عنایت نظام» باشد.

🔹 دوم: از شهروندان زنجانی، کمتر کسی را سراغ داریم که به اندازه «حاج ولی‌الله کلامی زنجانی» عکس در کنار مقام رهبری داشته باشد. او مداح و شاعر آیینی است و چندین کتاب نیز چاپ کرده. تصاویری از او در حال تقدیم کتابی از خود به آیت‌الله خامنه‌ای وجود دارد. 

🔹 سوم: جناب سید زین‌العابدین صفوی، از اساتید دانشگاه و سخنوران خوشنام زنجانی، طی یادداشتی کوتاه در کانال تلگرامی خود، از ماجرای شعری نوشته که  «حاج ولی‌الله کلامی زنجانی» در یکی از کتاب‌هایش («بصیرت‌نامه  کلامی») با قید «با همکاری فلانی(یعنی سید زین‌العابدین صفوی)» و البته بدون اطلاع «فلانی»(!) منتشر کرده! این رفتار در حوزه نگارش، عموما به سرقت ادبی (با شدت و ضعف‌اش) تعبیر می‌شود. مسئله اما وقتی جالب‌تر می‌شود که  «حاج ولی‌الله کلامی زنجانی»  در  بیتی که خود به شعر جناب صفوی اضافه کرده، اشعریان (اشاعره) را با ابوموسی اشعری و بعد خود ابوموسی اشعری را با شُریح قاضی اشتباه گرفته! آقای صفوی جزییات دیگری درباره ماجرای این شعر نوشته‌اند که اینجا می‌توانید بخوانید.

🔹 چهارم: دفتر مقام رهبری قطعا گزارش این رخداد را دریافت خواهد کرد. بقیه ماجرا، هر چقدر مهم باشد (یا نباشد)، از اهمیت توجه  به لزوم حفظ شئون اعتماد «عالی‌ترین مقام نظام» و ارتقای سواد شعرای آیینی ذره‌ای نخواهد کاست.


هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر