۱۳۹۴ اردیبهشت ۱۵, سه‌شنبه

کاپیتولاسیون برای یک نفراول:
پنجمین جلد از خاطرات آیت‌الله ری‌شهری که در برگیرنده دو دهه سرپرستی حج توسط اوست؛ بزودی منتشر می‌شود. در قسمت‌هایی از این کتاب که بزودی منتشر می شود، چنین می‌خوانیم:
.
«روز دهم ذیحجّه اطّلاع داده شد که آقای احمدی‏‌نژاد قصد دارد شب به چادر بعثه در منا بیاید و در آنجا سخنرانی نیز داشته باشد ... خلاصه صحبت ایشان آن بود که در حال حاضر، امام زمان (عج) جهان را اداره می‏‌کند و هدایت شخص ایشان هم با خود امام زمان است. ضمناً با اشاره به سخنرانی چندی پیش خود در دانشگاه کلمبیای امریکا، آن سخنرانی را نیز با هدایت امام زمان دانست و همچنین بر این نکته تأکید ورزید که قضایای هسته‏‌ای را هم آن حضرت هدایت می‌‏کند. آقای احمدی‌‏نژاد در ادامهٔ سخنرانی خود مدّعی شد سایر مسلمانان ایمان واقعی ندارند و حج‌‏ّشان هم حج نیست که باتوجّه به حضور برخی علمای اهل‏ تسنّن در بعثه، این مطلب بازتاب خوبی نداشت. مطالب ایشان به‌گونه‏‌ای بود که توصیه کردم نوار آن به ایران منتقل نشود، چراکه به نظرم رسید نه برای نظام جمهوری اسلامی ایران خوب است و نه برای شخص ایشان، ولی بعداً دیدم که مسئولان دفتر رئیس‌جمهور، قسمت اوّل صحبت‏‌های ایشان را به ایران منتقل کرده‌‏اند و این سخنان در رسانه‌‏ها نیز تحت عنوان «مدیریّت جهان با امام زمان است»، انعکاس یافته است».
.
.
دوم:
این اظهارات برای بسیاری اصلا تکان‌دهنده نیست؛ خیلی‌ها خیلی زود، این سطح از توهم را و رد لشگری از موریانه‌ها را که احمدی‌نژاد با خود در ارکان و اجزای ایمان و زندگی مردم وارد می‌کرد، دیده بودند. یکی از ایشان که عافیت 20 ساله را فروگذاشت تا تمدید چهار ساله او را مانع شود، این روزها ساکن ناگزیر کوچه اختر است. دیگری ممنوع التصویر است. دیگری استوانه فتنه است و دیگرانی محبوس و رنجور.  
فرمانده لشگر موریانه‌ها دقیقا بعد از راهی شدن معاون کاربلد مدال‌دارش به سوی زندان، دوباره آزادانه عزم تریبون و مجامع عمومی کرده است. آنچه امنیت روانی مردم متضرر از صدارت 8 ساله او را مختل می‌کند، خیلی بیشتر از جولان بچه پولدارها در خیابان‌های تهران، جولان دادن این روزهای احمدی‌نژاد است که سرمایه و روان و جان بسیاری از مردم ملعبه او بود و بانی بسیاری از دشمنی‌ها با کشور.
اگر او خط قرمز اجرای عدالت است و دارای حق کاپیتولاسیون، فقط برای محاکمه در دنیای دیگر، چرا تا هست نمی‌رود همان کشورهایی که مدعی بود مشتری مدیریت او شده‌اند؛ به احترام امام زمان.
.
.